Sport sposobem na duże dochody. Lista najbogatszych sportowców 2012

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kto ze sportowców zarabia najwięcej i jakie są jego dochody? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Oto ranking najbogatszych sportowców.

Na dziesiątym miejscu w rankingu najbogatszych sportowców znalazł się Peyton Manning, grający w football amerykański. Jego roczne dochody plasują się na poziomie 42,4 mld dolarów. Miejsca ósme i dziewiąte przypadły w udziale piłkarzom. Dziewiątka to Christiano Ronaldo, zarabiający 42,5 mln dolarów na rok. Większość z tej kwoty to dochody z kontraktów reklamowych.

euro 2012

Jeszcze większe dochody z reklam czerpie David Beckham, który znalazł się na ósmym miejscu. Jego kontrakty reklamowe opiewają na kwotę 37 mln dolarów, zaś pensja to „zaledwie” 9 mln dolarów, co łącznie daje kwotę 46 mln dolarów. Również Phil Mickelson i Koby Bryant, którzy zajmują odpowiednio siódme i szóste miejsce większą część swoich dochodów czerpią z reklam. Na miejscu piątym znalazł się Roger Federer, który również nie powinien narzekać na brak zainteresowania ze strony reklamodawców.

Miejsce czwarte i trzecie to LeBron James i Tiger Woods, którzy także utrzymują się głównie z reklam. W przypadku sportowców, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce przychody z reklam stanowią zaledwie ułamek dochodów. Drugie miejsce przypadło w udziale Manny\\\'emu Pacquiao. Pierwsze miejsce zajął natomiast Floyd Mayweather, który w tym roku zarobił 85 mln dolarów, rozgrywając zaledwie dwie walki.