Rekordy i wielkie sukcesy na olimpiadzie w Londynie

Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie z pewnością dostarczyły niemało wrażeń widzom, zaś ich zakończenie to idealny moment na podsumowanie całej imprezy, wszystkich sukcesów, porażek i zaskoczeń.

Zdecydowanie największymi gwiazdami Igrzysk Olimpijskich w Londynie byli Michael Phelps oraz Usain Bolt. Amerykanin zdobył aż 6 medali, z czego 4 były złote. Phelps stanowi zresztą rekordzistę pod względem ilości zdobytych wyróżnień w trakcie całej kariery, którą oficjalnie zakończył właśnie na Igrzyskach.

Usain Bolt zdobył 3 złote medale w sprincie, a dodatkowo ze swoich występów za każdym razem robił małe show, przez co zdobył sympatię widzów. Serena Williams również pokazała, że wciąż trzeba się z nią liczyć na korcie tenisowym. W drodze po złoto pokonała Wiktorię Azarenkę i Marię Szarapową.

Ogromnym zaskoczeniem tych Igrzysk okazała się Shiwen Ye, 16-letnia chińska pływaczka, która pokonała rekord świata w pływaniu stylem zmiennym na 400 metrów. Niektórzy podejrzewali, że za jej sukcesem stoi doping, ale niczego nie udowodniono. Ruta Meilutyte, 15-letnia Litwinka wygrała finał w pływaniu na 100 metrów stylem klasycznym, bijąc tym samym rekord Europy.

Rozczarowaniem tych Igrzysk stała się natomiast Rosjanka Jelena Isinbajewa, która od wielu lat rozdaje karty na zawodach w skoku o tyczce, tym razem zajęła trzecie miejsce na podium.