Polskie sporty zimowe 2013 – aż chce się oglądać!

Chociaż Adam Małysz już nie pojawia się na skoczni, to jednak polskie sporty zimowe dalej są popularne. Przyczynia się do tego nowe pokolenie skoczków oraz nasza gwiazda nr 1 Justyna Kowalczyk.

Przez lata, każdej zimy to Adam Małysz przyciągał przed telewizory miliony Polaków. Chociaż słynny skoczek z Wisły przeszedł już na sportową emeryturę, to jednak spopularyzowana przez niego dyscyplina ma się świetnie! W obecnym sezonie rządzi młode pokolenie polskich skoczków narciarskich. Co ciekawe, udaje im się dokonywać tego, co było niemożliwe nawet w czasach świetności Adama Małysza. 11 stycznia 2013r. polska reprezentacja zajęła II miejsca podczas drużynowego konkursu w Zakopanem. Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Krzysztof Miętus pokazali tym samym, że słynny skoczek z Wisły będzie miał swoich następców, a skoki narciarskie pozostaną jedną z ulubionych dyscyplin zimowych w naszym kraju.

Wciąż na topie pozostaje Justyna Kowalczyk. W bieżącym sezonie nie zagraża jej już odwieczna rywalka, Norweżka Marit Bjoergen. Polka zwyciężyła w cyklu Tour de Ski i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji Pucharu Świata. Tym samym potwierdza, że kolejna wygrana w organizowanym przez Przegląd Sportowy plebiscycie na Sportowca Roku 2012 w pełni się jej należała. To właśnie Kowalczyk jest dziś największą konkurencją dla skoczków narciarskich, jeżeli chodzi o oglądalność transmisji w Telewizji Polskiej.