Polski biathlonista kończy karierę?

Nieoficjalnie mówiło się o tym już wcześniej, jednak dopiero w niedzielę informacja została podana do publicznej informacji. Tomasz Sikora zakończył swoją karierę.

Sikora to najlepszy z polskich biathlonistów. Żaden inny z naszych rodaków nie odniósł równie spektakularnych osiągnięć w tej dziedzinie. Sikora był mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim.

Zdobył aż trzynaście medali mistrzostw Europy, w tym sześć złotych. Ostatnie zawody, w których wziął udział były doskonałym dowodem na to, że w pełni zasłużył na tytuł najlepszego polskiego biathlonisty. W czasie mistrzostw Polski w Wiśle Kubalonce Sikora zdobył złoty medal w sztafecie 4x7,5 km. Ponadto zwyciężył w pościgowym biegu indywidualnym.

To ostatnie zwycięstwo w jego karierze. Po zakończeniu wyścigu Tomasz Sikora oficjalnie ogłosił, że nie będzie brał już udziału w kolejnych zawodach. Ze łzami w oczach podziękował kibicom za wsparcie w lepszych i w gorszych momentach jego kariery. Przyznał, że decyzja o zakończeniu kariery była najtrudniejszą z decyzji w jego życiu. Nie krył wzruszenia, często przerywał, bo nie mógł opanować drżenia w głosie. Nie powiedział, jakie są jego plany na najbliższą przyszłość.

Kibice i koledzy z klubu AZS Katowice przyjęli jego decyzję ze zrozumieniem. Brawami podziękowali mu za całą karierę i zakończenie jej w tak pięknym stylu.