Można „lepiej” – sportsmenka pomaga rywalce i przegrywa

Siedemnastoletnia licealistka Meghan Vaugan podczas biegu na dystansie 3200 metrów dobiegała do mety jako ostatnia. Kiedy jej rywalka padła ze zmęczenia, zawodniczka... pomogła jej dobiec do końca.

Licealistka co prawda niewiele zyskałaby na wyprzedzeniu swojej przeciwniczki, która niemal zemdlała z wyczerpania przed dobiegnięciem do mety. Dziewczyna pomogła jednak swojej rywalce, i co więcej, właściwie wepchnęła ją na metę jako pierwszą. Filmik z sytuacją ze spotkania stowarzyszenia lekkoatletycznego OHSAA szybko trafił do internetu, zaś sama Meghan Vaugan została ulubienicą internautów.

euro 2012

W ciągu kilku dni nagranie zobaczyło 800 tysięcy osób na You Tube, a jej skrzynka mejlowa oraz konto na Twitterze wypełniły się pozytywnymi wiadomościami na temat jej zachowania.

Sama Meghan nie uważa, żeby zasłużyła na takie reakcje, ponieważ według niej to, co zrobiła podczas biegu było zupełnie naturalną reakcją. Mimo to ludzie gratulują jej i dziękują za stanowienie przykładu dla innych. Arden McMath, rywalka Meghan dziękowała jej za pomoc i przyznała, że jest wzruszona jej zachowaniem. Jakby nie patrzeć jest to coś więcej niż tylko zasada fair play.

Tak czy inaczej, choć większość ludzi jest pełna podziwu dla licealistki, zdarzają się mniej przyjazne opinie. Matka Meghan jest bardzo dumna, ale w wywiadzie wyznała, że spotkała się z krytycznymi komentarzami, w których oskarżano jej córkę o brak ducha walki.