Czas sportów zimowych w telewizji: co oglądamy najchętniej?

Wielu miłośników sportu z zapartym tchem wyczekiwało sezonu na sporty zimowe. Gdy na dworze mróz, zdecydowanie wolimy oglądać wyczyny sportowców w telewizji zamiast samemu uprawiać sport.

Wśród najpopularniejszych sportów zimowych w naszym kraju wciąż niepodzielnie królują skoki narciarskie. Chociaż Adam Małysz zakończył już swoją karierę, Polscy skoczkowie wciąż osiągają bardzo dobre rezultaty. Obecnie liderem naszej kadry pozostaje Kamil Stoch, jednak osiągnięcia pozostałych skoczków również utrzymują się na stosunkowo wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, że w tym sezonie objawi się wśród nich kolejny talent.

Sporym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się także biegi z udziałem Justyny Kowalczyk. Polka świetnie się prezentuje na tle innych biegaczek i już od początku sezonu zapowiada, że w tym roku chciałaby zdobyć Puchar Świata. Nam pozostaje tylko trzymać kciuki za powodzenie jej planów i wiernie kibicować Justynie w kolejnych wyścigach.

Pozostałe sporty zimowe nie budzą tak dużych emocji w naszym kraju. Owszem, hokej, łyżwiarstwo, czy snowboard mają swoich zagorzałych kibiców wśród naszych rodaków, trzeba jednak przyznać, że należą oni do mniejszości. Przyczyna jest prosta – najbardziej lubimy oglądać te dyscypliny sportu, w których polscy sportowcy odnoszą największe sukcesy.